Instagram pro Google Chrome

Není to tak dávno, co jsme si ukázali, jak se relativně snadným způsobem připojit na Instagram, aniž bychom měli nějaký chytrý telefon. Zas tak snadné to nebylo, po pravdě to bylo tak trochu jako se škrábat levou rukou za pravým uchem. Instagram sice fungoval, ale v prostředí Androidu.

Dobrá zpráva je, že nyní je již vše jinak, alespoň co se týče sledování, prohlížení a komentování fotek na Instagramu. Nejlepší současný internetový browser (Google Chrome)  má totiž nové extension, které jedním kliknutím přinese možnost připojení k Instagramu a prohlížení fotek z vašeho počítače.

Instagram, oči do světa okolo nás

Čtenářům našeho webu určitě není nutné vysvětlovat, co je to Instagram. Pokud jste však zabloudili na naše stránky pouze náhodou, vězte, že se jedná o velmi specifickou sociální síť. Zatímco Twitter nebo Facebook je převážně o tom, jak předat ostatním svou myšlenku, Instagram je něco jako oči, které máte rozprostřené po celé zemi. Miliony uživatelů Instagramu fotí a sdílejí to, co jim v jejich okolí připadá zajímavé. Fotku lze samozřejmě doprovodit komentářem, rozhodující je ale obraz. Zachycení skutečnosti, jedné setiny sekundy, kdekoliv na tomto našem světě.

Dostane se vám tak  možnosti nahlédnout do hlavy někoho jiného, s kým se zřejmě nikdy nepotkáte, přesto se na Instagramu protnete. Když se podíváte na to, jak vidí on právě teď kdesi daleko svůj život a to, co k tomu patří, vstoupili jste do mezičasu a meziprostoru. Není to o myšlenkách nebo rozumu, hlas obrazů mluví s naší nejstarší částí mozku. Právě proto je Instagram tak populární. Nezáleží na zemi, odkud jste, není tu žádná jazyková bariéra. Je tu jen svět beze slov, kterého se můžete doslova dotknout.

Můžete svého oblíbeného uživatele začít sledovat nebo jeho fotku ohodnotit, případně napsat komentář.
Právě v takovém případě můžete využít Instagram extension pro Google Chrome.

Chrome extension Instagram najdete na tomto odkazu.

Nainstalujte rozšíření a přihlašte se nebo se zaregistrujte do Instagramu. Ihned si můžete prohlížet nové fotky, hodnotit a přidávat komentáře. Můžete také fotky, které se vám líbí, zveřejnit na svém Facebook účtu nebo Twitteru.

Instagram má v současné době více než 80 milionů uživatelů a každou vteřinou přibývá okolo šedesáti fotek. Celkem jich je na Instagramu odhadem už okolo čtyř miliard. V dubnu roku 2012 pohltil Instagram Facebook. Instagram v té době zaměstnával asi třináct lidí a Facebook ocenil jejich vizi na jednu miliardu dolarů.