Instagram přidává možnost sdílení videa

Je tomu již více než rok, co gigant sociálních sítí Facebook koupil slibně se rozvíjející projekt pro sdílení fotografií Instagram.com.

Nyní Facebook na Instagramu spouští možnost vkládání a sdílení videa. Jak se vyjádřil spoluzakladatel Instagramu Kevin Systrom, možné bude vkládat až patnáctisekundové klipy. Nepůjde tedy rozhodně o žádné úložiště na způsob Youtube nebo Flickru. Půjde pouze o zachycení okamžiku nebo chvíle, na kterou je fotka nedostačující.

Tak jako u klasického vkládání fotek bude možné i u videí využít předdefinované filtry, které mohou zvýšit kontrast videa nebo změnit jeho zabarvení.

Ukázka videa uloženého na Instagram

Facebook se tak zjevně snaží následovat Twitter, který již začátkem roku představil první aplikaci, pomocí které lze natáčet šestisekundová videa a sdílet je v sociální síti Vine.

Doufejme, že Instagram bude mít při náběhu služby větší štěstí, než měla síť Vine, když se na výběr nejlepších klipů dostalo šestivteřinové porno.

 

Videa na Vine jsou často velmi nápaditá

Když si aplikaci Vine pro iPhone nebo Android stáhnete, objeví se stejně jako u Instagramu čtvercový výřez pro natočení videa. Stačí aktivovat spoušť podržením displeje. Pokud stisk povolíte, natáčení se přeruší.

Podle uživatelů je mnohem jednodušší práce s aplikací Instagramu. Alespoň v prostředí Androidu. Nahrát video na Instagram je otázka několika vteřin, včetně vložení filtrů na úpravu videa.

Zdá se tedy, že se vývojářům Instagramu povedla dobrá věc, která si určitě najde uplatnění na našich chytrých telefonech.