Nechte vydělávat svůj mobil

Váš chytrý telefon nemusí být jen žrout času a polykač peněz za aplikace. Jsou totiž aplikace, pomocí kterých si můžete naopak nějaké peníze vydělat.

Pokud rádi fotíte, můžete nyní své fotky prodávat do fotobanky DepositPhotos. Nepotřebujete k tomu nic víc než iPhone a aplikaci zdarma Clashot. Po instalaci je nejjednodušší registrovat se pomocí svého Facebookového účtu.

Potom už je třeba pouze pořizovat zajímavé, aktuální a nevšední záběry. Může jít o přítomnost na zajímavých akcích, zajímavých destinacích, případně být v dosahu dění nebo osob, které zajímají širokou společnost.

[adsenseyu5]

Prozatím ve fotobance iPhone fotografií nenajdeme mnoho snímků, které mají šanci na vytváření zisku pro svého autora. Clashot.com, kde snímky naleznete, může poskytnout představu, jaký materiál zatím “iPhonisté” zasílají. To, že služba v současnosti nepřekypuje kvalitními fotografiemi, je zřejmě strategie “počátků”, aby narostlo portfolio. Později určitě přibude nějaký editor, který bude fotky, které nemají šanci na úspěch, vyřazovat.

V případě situace, kdy se  dozvíte, nebo se přímo účastníte nějaké zajímavé, nebo dokonce  vzrušující události, existuje nyní s pomocí Clashot  jednoduchý způsob, jak se o své dojmy podělit a zpeněžit je. S vaším mobilním telefonem nafotografujete několik snímků pomocí mobilní aplikace Clashot a spojíte je do fotoreportu. Může se jednat o fotoreport z volebního dne, seskoku padákem nebo třeba agitačního setkání s hlavou státu. Celý fotoreport pak už jen odešlete na www.clashot.com – pouze dvěma kliknutími.

Ihned po zveřejnění na webových stránkách budou vaše fotoreporty dostupné jednak pro prohlížení, ale také pro diskuzi mezi uživateli.

Můžete tedy fotit jakékoliv akce, koncerty, setkání, oslavy, nehody a vše další, o čem se domníváte, že stojí za pozornost. K prodeji jsou následně vybrány ty nejlepší práce. Jsou prodávány v sekci Editorial na webových stránkách prodejce fotografií Depositphotos. Výhodou je rozhodně skutečnost, že pro užití Editorial nejsou vyžadovány smlouvy s modelem (model release). O výběr peněz, které jste si svými fotkami vydělali, můžete požádat přímo v aplikaci.